Домакинската загуба на Испания е първа от 15 години
Националният отбор на Испания претърпя домакинска загуба с 3:2 от Англия в мач от груповата фаза на Лигата на нациите. Победата на островитяните дойде благодарение на дубъла на Рахим Стърлинг и гола на Маркус Рашфорд. Точни за испанците са Пако Алкасер и Серхио Рамос.
Това е първа домакинска загуба за испанците от 7 юни 2003 година. Тогава Ла Фурия претърпя поражение с 1:0 от Гърция в мач от квалификационния турнир за класиране за финалите на Евро 2004. След това испанците проведоха 38 срещи на свой терен, записвайки 34 победи и 4 равенства.
Благодарение на този успех Англия излезе напред в статистиката си с Испания по отношение на Испания. На сметката на англичаните има три победи срещу две на испанците, а още два двубоя завършиха наравно. Головата разлика е 6:5 в полза на Англия.
- УЕФА продължи забраната за руските младежки отбори
- Бразилският национален отбор иска да удължи договора си с Анчелоти
- Просинечки оглави националния на Киргизстан
- Националите до 17 и 19 години научиха съперниците си
- На Мондиал 2026 ще има две допълнителни почивки за вода
- Благо Джийзъса: Да направят световното с 200 отбора, за може и България да се класира
- Анчелоти: Не дължа на Неймар и Винисиус място на Световното
- Тухел: Можем да теглим жребий и без церемонии
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]