Луис Енрике: Решението на Пике е необратимо
Старши-треньорът на националния отбор на Испания Луис Енрике сподели мнение за защитника на Барселона Жерар Пике, който завърши кариерата си в "Ла Фурия".
"Решението на Пике е необратимо. Играчът обяви за това преди две години и имаше много ясна позиция по този въпрос. Ние трябва да приемем това решение и по достойнство да отбележим международната кариера на Жерар", заяви Енрике.
31-годишният футболист дебютира за националния отбор на Испания през 2009 година и проведе 103 мача за "Ла Фурия", в който вкара 5 гола. Пике е световен шампион от 2010 година, а през 2012 година стана и европейски шампион.
- Барселона измъкна 1:1 срещу Нюкасъл с гол от дузпа в добавеното време
- Манчестър Юнайтед няма да намали цената на Рашфорд за Барселона
- Ман Юнайтед е готов да се насочи към звезда на Барселона
- Лапорта отвърна на Шави: Меси сам избра да отиде в Маями
- Флик предупреди: Нюкасъл е опасен – Висшата лига е най-силната в света
- Нюкасъл – Барселона: Исторически осминафинал за „свраките“
- Джузепе Роси обясни как Нюкасъл може да победи Барса
- Лапорта избухна срещу Шави в първия дебат: Същите играчи сега печелят с Флик
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]