ФИФА реагира на новините за нарушения при избора на Катар
ФИФА реагира на появилите се публикации за нарушенията, които са допуснати по време на изборите за страна-домакин на Световното първенство по футбол през 2022 година. По-рано в британската преса се появиха материали, в които се твърди, че Катар е организирал секретна операция по дискредитиране на конкурентите в борбата за право да приеме и организира Мондиал 2022.
"Що се отнася до търга за провеждане на Световните първенства през 2018 и 2022 година, на вас, както ви е известно, вече бе проведено подробно разследване от Майкъл Гарсия и неговите изводи се съдържат в отчета, който е публикуван на официалния сайт на ФИФА. Като цяло, жалби по повод на евентуални нарушения на кодекса на етика на ФИФА могат да се подават чрез конфиденциален механизъм за предаване на съобщения на ФИФА", се казва в съобщението.
- Инфантино: Иран ще играе на Мондиал 2026, няма алтернативни планове
- Де ла Фуенте: Ямал тепърва ще показва най-доброто от себе си
- Англия ще се справи с Япония
- Ото Адо уволнен от националния отбор на Гана преди Мондиал 2026
- Александър Димитров: Победата е напълно заслужена
- Тухел няма да рискува Белингам срещу Япония
- Вижте колко трофея от международни турнири има България
- Марин Петков се изравни по голове с Трифон Иванов и Божинов
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]