Дешан: Франция е отбранителен отбор? Вкарахме 14 гола
Старши-треньорът на националния отбор на Франция Дидие Дешан коментира критиката, която звучеше по адрес на "трикольорите" по време на финалите на Мондиал 2018.
"Нарекоха ни отбор, който играе отбранителен футбол? Глупости! Ние вкарахме 14 гола, включително 11 в плейофите. През 2010 година Испания вкара осем. Истината е в това, че Франция бе по-добра от другите отбори.
Мен не ме дразни критиката, тъй като се оградих от нея. Това никак не ме безпокоеше. Не исках да знам какво пишат или говорят. Аз живея в такъв режим от Европейското през 2016 година, когато критиките преминаха чертата.
при всички случаи, не бива да се преминават границите, когато се критикува. Трябва да се отнасяме с уважение. Негативните думи от персонален характер са недопустими", заяви Дешам.
- УЕФА продължи забраната за руските младежки отбори
- Бразилският национален отбор иска да удължи договора си с Анчелоти
- Просинечки оглави националния на Киргизстан
- Националите до 17 и 19 години научиха съперниците си
- На Мондиал 2026 ще има две допълнителни почивки за вода
- Благо Джийзъса: Да направят световното с 200 отбора, за може и България да се класира
- Анчелоти: Не дължа на Неймар и Винисиус място на Световното
- Тухел: Можем да теглим жребий и без церемонии
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]