Луис Енрике оглави националния отбор на Испания
Пресслужбата на Кралската испанска футболна федерация обяви, че бившият наставник на Барселона Луис Енрике е назначен на поста старши-треньор на националния отбор на Испания. Според информацията, съглашението е за две години. Други подробности не се съобщават.
Напомняме, че два дни преди старта на Световното първенство Фернандо Йеро замени уволнения Хулиен Лопетеги на поста старши-треньор на националния отбор на Испания. Под ръководството на Йеро "Ла Фурия" достигна до осминафиналите на Мондиал 2018, където отстъпи на Русия.
След първенството Фернандо напусна поста, Федерацията започна да издирва подходящ специалист, който да води тима. Бяха проведени преговори с наставника на Еспаньол Кике Санчес Флорес и със сегашния старши-треньор на националния отбор на Белгия Роберто Мартинес. В крайна сметка бе решено Енрике да поеме важната длъжност.
- УЕФА продължи забраната за руските младежки отбори
- Бразилският национален отбор иска да удължи договора си с Анчелоти
- Просинечки оглави националния на Киргизстан
- Националите до 17 и 19 години научиха съперниците си
- На Мондиал 2026 ще има две допълнителни почивки за вода
- Благо Джийзъса: Да направят световното с 200 отбора, за може и България да се класира
- Анчелоти: Не дължа на Неймар и Винисиус място на Световното
- Тухел: Можем да теглим жребий и без церемонии
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]