ФИФА съобщи претендентите за приза Най-добър играч на Мондиал 2010
Генералният секретар на ФИФА Джером Валке и главата на компанията Adidas Херберт Хайнер съобщиха имената на десетте претенденти за приза "Най-добър играч на Световното първенство по футбол в ЮАР", съобщи официалният сайт на федерацията. От всички футболисти, които участват на световния форум, експертна комисия, в която между другото участват и екс играчът на националния отбор на Франция Карембьо и известният треньор Улие определи днес призьорите.
В списъка на ФИФА влязоха: Диего Форлан ( Уругвай), Асамоа Гиан (Гана), Андрес Иниеста, Шави, Давид Вия ( всички от Испания), Лионел Меси (Аржентина), Месут Йозил, Бастиан Швайнщайгер ( двамата от Германия), Уесли Снайдер и Ариен Робен (двамата от Холандия). По такъв начин, на финала между Холандия и Испания на терена ще се срещнат петима от претендентите.
- Жребият е хвърлен! Интересни сблъсъци в групите на Мондиал 2026
- Германия ще приеме Евро 2029 за жени
- Роден национал с тежка контузия, аут до края на сезона
- Opta определи главния фаворит за на Мондиал 2026
- Иран ще бойкотира жребия за Световното
- ФИФА може да се изправи срещу съдебни действия заради Роналдо
- България няма да приема ФИФА серии
- Роналдо избегна дисквалификация за финалите на Мондиал 2026
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]