Жаке: Футболистите на Франция забравиха защо са на Мондиала
Бившият старши треньор на националния отбор на Франция Еме Жаке подложи на остра критика футболистите от националния отбор на Франция. Както е известно, през последната седмица скандалите във френския тим следват един след друг, а вчера играчите отказаха да тренират. Днес лично президентът на нацията Саркози ще посети базата на отбора в Южна Африка и ще разговаря с футболистите.
"Футболистите на Франция е повече от ясно, че забравиха защо са на Световното първенство. На такъв турнир това което се случва изглежда невероятно. Иска ми се да повярвам, че всички скандали ще бъдат забравени и в последния кръг в групата ще победим ЮАР. Дали това ще се случи не знам. Но всичко изглежда толкова жалко", заяви Жаке пред France Football.
- Рууд ван Нистелрой влезе в щаба на Хави в националния отбор на Нидерландия
- Виктор Монталяни поиска Джани Инфантино да не посещава юношески турнир в Доминиканската република
- Англия обмисля кандидатура за домакинство на световното първенство през 2038 или 2042 година
- УЕФА и КОНКАКАФ могат да създадат совместна Лига на нациите
- Умберто Бетенкур стана новият мениджър на Кабо Верде
- Патрик Виейра е новият мениджър на Сенегал
- Себастиен Поконьоли е назначен за селекционер на националния отбор на Шотландия
- Инфантино продължава да подкрепя идеята за Световно първенство с 64 отбора
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]