Хърватия и Швейцария стъпиха с единия крак на финалите на Мондиал 2018
Националните отбори на Хърватия и Швейцария стъпиха с единия крак на финалите на Мондиал 2018, след като спечелиха първите си мачове от плейофите за класиране на Световното, което ще се проведе в Русия през следващото лято. Хърватите вкараха четири гола при домакинството си на Гърция, като точни бяха Лука Модрич, Никола Калинич, Иван Перишич и Андрей Крамарич. Защитникът Сократис направи загубата на гърците по-почетна.
Швейцарците постигнаха минимална победа с1:0 над Северна Ирландия, благодарение на гола от дузпа на Михаел Рикардо Родригес. Реваншът обаче е на "Сейнт Якоб Парк" в Базел и с оглед на играта на островитяните, шансовете за обрат са минимални.
Реваншите са в неделя, като победителите в двата сблъсъка продължават за финалите на Мондиал 2018.
- В Ла Роха са обезпокоени от разрива между играчите на Барса и Реал Мадрид
- Инфантино: Билетите не са евтини, но имаме заявки за 1000 Световни
- Стилиян Петров: Дали сме една футболна туристическа федерация?
- Венецуела обяви името на новия селекционер
- Игамане е под въпрос за Мондиал 2026
- Александър Димитров: Най-опитните няма да пътуват за Индонезия
- Диас: Ще бъде трудно да се възстановя, раната няма да заздравее лесно
- Менди: Диас искаше да вкара
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]