Адвокаат няма да поднови договора си с Холандската федерация
Старши-треньорът на националния отбор на Холандия Дик Адвокаат съобщи, че предстоящите контроли с Шотландия днес и с Румъния на 14 ноември ще бъдат последни за него начело на "оранжевите". Контрактът на специалиста изтича на 1 декември и няма да бъде подновяван.
"Това са двата последни мача, след което напускам националния отбор. Нямам предложения от клубове. Нека минат мачовете и след това ще коментираме бъдещето ми", заяви 70-годишният специалист.
Адвокаат беше назначен за селекционер на "оранжевите" през пролетта на мястото на уволнения Дани Блинд, но не успя да изведе тима на финалите на Мондиал 2018.
- Анчелоти: Не дължа на Неймар и Винисиус място на Световното
- Тухел: Можем да теглим жребий и без церемонии
- Почетино: Мисля за завръщане в Англия
- Треньорът на Гана: Семеньо трябва да напусне Борнемут
- Жребият е хвърлен! Интересни сблъсъци в групите на Мондиал 2026
- Германия ще приеме Евро 2029 за жени
- Роден национал с тежка контузия, аут до края на сезона
- Opta определи главния фаворит за на Мондиал 2026
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]