Тери: Продължавам да бъда лидер
Защитникът на националния отбор на Англия Джон Тери заяви, че лишаването му от капитанската лента не е станало за него трагедия, съобщава новината Sky Sports . Както е известно, играчът на "сините" престана да бъде капитан на "Трите лъва" след скандалната история около изневярата с бившата приятелка на Уейн Бридж. Той бе сменен от Рио Фърдинанд, но тимът ще бъде извеждан на терените в Южна Африка от Стивън Джерард, тъй като Рио получи травма и отпадна от състава.
"Не виждам никакъв проблем в това, че сега не съм капитан. Когато се срещнах с Капело, аз му казах, че приемам решението му и ще продължа да се отнасям отговорно и сериозно в бъдещата ни работа. Аз не мога да си позволя да се разстройвам по този повод. Пред вас стои отново Тери, а не друг човек. Нищо не се е променило. Нито в Челси, нито в националния отбор. Към мен се отнасят със същото уважение и ме слушат, защото аз продължавам да бъда лидер на отбора", завършва Тери.
- Кай Хаверц се извини след шокиращото отпадане на Германия от Мондиал 2026
- Челси разкри причините за раздялата с Енцо Мареска
- Челси влиза в битката за нападател на Монако
- Съндърланд отхвърли първата оферта на Челси за Гранит Джака
- Челси отхвърли първата оферта на Комо за Трево Чалоба
- Челси подготвя изненадващ трансфер на Гранит Джака по настояване на Чаби Алонсо
- Тухел разкри подробности за контузията на Рийс Джеймс
- Нов удар за Англия: Рийс Джеймс пропуска поне още два мача на Мондиал 2026
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]