Испания с класика, Македония взе точка в Италия

Испания записа очаквана победа с 3:0 над Албания в квалификационен мач от група G на зона "Европа" за Мондиал 2018. Родриго Морено откри резултата в 16-ата минута. Той получи подаване от Иско, овладя на гърди и стреля, пращайки кълбото извън обсега на вратаря - 1:0.

Нови два бързи гола съвсем убиха интригата. Първо Иско удвои в 23-ата с удар от малък ъгъл, а в 27-ата Тиаго покачи след удар с глава. Албанците също имаха своите положения, но нямаха късмет при завършващия удар, като на два пъти нацелиха греда.

Доста интересен бе двубоят между Италия и Македония, които завършиха при резултат - 1:1. "Адзурите" откриха чрез Киелини (40), който се разписа малко преди почивката. Трайковски (77) обаче успя да възстанови равенството и да донесе точка на тима си. "Скуадрата“ нямаше никакви шансове за първото място в Група G и така ще се съсредоточи вниманието си върху баража.

Италианците останаха на втората позиция в групата с 20 точки, на цели 5 от лидера Испания.