Германия взе трите точки и в Чехия

F.

Германия се наложи с 2:1 като гост на Чехия в световна квалификация от група "С", която се игра на стадион "Еден Арена" в Прага. Бундестимът откри резултата след само 4 минути игра чрез Тимо Вернер. Той получи отличен извеждащ пас от Месут Йозил и успя да даде аванс на своя тим.

Момчетата на Йоахим Льов бяха по-добрият тим през първата част, но така и не успяха да стигнат до второ попадение. След почивката двата тима си размениха по едно попадение. Чехите са активизираха и в 78-ата минута Владимир Дарида изправи зрителите на крака с много силен удар от голямо разстояние, вкарвайки с помощта на напречната греда.

Десет минути след това немците отново вкараха. Матс Хумелс засече мекото центриране на Тони Кроос и прати кълбото в горния десен ъгъл. По този начин Германия записа седма поредна победа и оглавява класирането с пълен актив от 21 точки. Чехия е на трета позиция с девет пункта, а Северна Ирландия е на второ място с 16 точки.