Саутгейт: Рууни е играч от мащабите на Лионел Меси
Старши-треньорът на националния отбор на Англия Гарет Саутгейт похвали играта на бившия капитан на "Трите лъва" Уейн Рууни.
"Говорим за играч от мащабите на Лионел Меси. След напускането на Джерард през 2014 година, именно Рууни трябваше да поеме голямата отговорност. И в известен смисъл по-лесно бе да се крият зад гърба му. Сега Рууни го няма и всеки играч сам трябва да поеме отговорността върху себе си. Може ли Рууни да размисли и да се върне в националния? Защо не? Виждали ли сме как играчи сменят решението си? Да, виждали сме", заяви Саутгейт.
- Буфон: Италия е уверена преди плейофа, но ще подам оставка при провал
- Мароко смени селекционера преди Мондиал 2026: Мохамед Уахти поема националния отбор
- Матераци разкри какво е казал Зидан секунди преди скандалния удар с глава на Мондиал 2006
- Завръщане в „Скуадра адзура“? Киеза и Верати попадат в плановете на Гатузо
- ФИФА разреши реклами по време на почивките за вода на Мондиал 2026
- Финалисима в неизвестност: преговорите между УЕФА и КОНМЕБОЛ блокираха
- Рани Хедира смени футболната си принадлежност
- Анчелоти подкрепи Родриго след тежката контузия
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]