Петлите скъсаха лалетата от бой

F.

Франция записа разгромен успех с 4:0 над Холандия в среща от квалификациите за Мондиал 2018. В 14-ата минута Антоан Гризман откри резултата, след като комбинира с Оливие Жиру и прати кълбото във вратата - 1:0. Резултатът се запази такъв до 73-ата минута, когато "петлите" стигнаха до втори гол. В 73-ата минута Тома Льомар разстреля Силесен с много силен удар - 2:0.

Преди това - в 62-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Стротман получи втори жълт и червен картон заради много груб фаул.

В 88-ата минута Льомар завърши отблизо поредна атака на Франция за класическото 3:0. Скоро след това резервата Мбапе оформи крайното 4:0.

Вицешампионите на Европа вече водят еднолично в групата. Загубата отдалечава "лалетата" от първото място, което класира директно за финалите в Русия. Холандците вече са четвърти, изоставяйки на две точки за България.