Шест държави поискаха ФИФА да лиши Катар от Мондиал 2022
Шест арабски страни изпратиха писмо до ФИФА с искане за да бъде преместено Световното първенство през 2022 от Катар в друга държава. Това съобщи лично президентът на Международната организация Джани Инфантино в интервю за SBS. Липсва информация кои са държавите, но напомняме, че на 5 юни ОАЕ, Египет, Бахрейн, Саудитска Арабия, Йемен и Либия прекъснаха дипломатическите си отношения с Катар, обвинявайки ислямската държава в подкрепа на терористични организации и вмешателство във вътрешните работи на Бахрейн. По-късно и други страни се присъединиха към тях.
"Тези страни предупредиха ФИФА за рискове за феновете и играчите в страната, която се явява база и замък на тероризма", заяви Инфантино.
- Франция ще обяви Зинедин Зидан за нов национален селекционер
- ФИФА иска Китай на Мондиал 2030? Финансовите мотиви зад идеята за 64 отбора
- Президентът на Италианската футболна федерация потвърди преговори с Гуардиола
- Пиърс Морган: Гордея се с Англия, ще спечелим Евро
- Алехандро Домингес иска 64 отбора на Световното първенство през 2030 година
- Хавиер Тебас призова Джани Инфантино да напусне ФИФА след Мондиал 2026
- Страната на полузащитниците: Как Испания завладя света
- Хавиер Милей: Не съм се обидил на Меси, никой не отрича проблемите в Аржентина
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]