Испания и Италия продължават да делят първото място

F.

Испания се наложи с 2:1 като гост на Македония в световна квалификация от Група “G", която се игра в Скопие. Давид Силва откри резултата след четвърт час игра, а в 27-ата Диего Коща удвои. В 66-ата минута Стефан Ристовски намали изоставането на домакините, като това се оказа и последния гол в този двубой.

В същото време Италия разгроми слабака Лихтенщайн с 4:0. Двата гранда са лидери в групата с по 16 точки. Македонците записаха пета загуба в шест двубоя и нямат шансове, защото са предпоследни само с 3 точки. Иначе головете за "адзурите" бяха дело на Лоренцо Инсиние в 35-ата минута, Андреа Белоти в 52-ата, резервата Едер четвърт час преди последния съдийски сигнал, Федерико Бернардески (83) и Маноло Габиадини в продължението на срещата.

В третия мач от групата Израел загуби от гостуващия Албания с класическото 0:3.