Инфантино: 48 отбора на Световно е справедливо
Президентът на ФИФА Джани Инфантино написа открито писмо, в което обясни причините, поради които Организацията излезе с инициатива за разширяване на количеството участници във финалите на Световните първенства от 32 на 48.
"Някои ни обвиняват, че разширяването ще донесе големи печалби на ФИФА. Но това решение е взето за развитието на футбола и неговата еволюция. Има голямо количество страни, които разполагат с талантливи футболисти, за това броят на участниците на Световните е справедлив", заяви Инфантино.
- Александър Димитров: Исландия е във възход, Люксембург ни създаде много проблеми
- България научи програмата си за Лигата на нациите
- Жребият за Лигата на нациите
- Ясни са съперниците на България в Лигата на нациите
- Тухел удължи договора си с националния отбор на Англия до 2028 година
- Испански национал ще пропусне Мондиал 2026
- Моуриньо може да оглави националния отбор на Португалия
- От Федерацията на Мароко отрекоха за Реграги
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]