Идеята на Инфантино ще напълни хазната на ФИФА с 650 милиона
Финансовата изгода е една от причините за желанието на президента на ФИФА Джани Инфантино да увеличи количеството на участниците във финалите на Световното първенство. Според AFP, увеличаването на броя на финалистите от 32 до 48 ще напълни касата на ФИФА с 650 милиона евро.
При новият формат, който най-вероятно ще бъде въведен през 2022 година, чистата печалба за ФИФА ще бъде 4.18 милиарда долара вместо 3.54 милиарда, които ще дойдат от Мондиал 2018.
- България победи Индонезия и триумфира с трофей в Джакарта 6
- Дидие Дешан: Това вече преминава границите
- Матеуш Фернандеш: Брунo е моят пример в националния отбор
- Тухел притеснен за контузията на Мадуеке
- Под въпрос: Винисиус може да пропусне мача с Хърватия
- Франция победи Колумбия с 3:1 в контрола преди Мондиала
- Рууни: За Англия е важно Кейн да бъде здрав
- Почетино: Тази загуба ни отрезвява преди Мондиала
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]