Европейските клубове са против разширяването на Световното
Официалният сайт на Асоциацията на европейските клубове (ЕСА) изпрати писмо до президента на ФИФА Джани Инфантино с молба да не се променя форматът за провеждане на Световното първенство. ЕСА публикува съобщение, в което е против броят на участниците да бъде 48 отбора. Бордът на директорите настоява Инфантино да промени решението си.
"Трябва отново да се съсредоточим върху спорта. Политиката не трябва да бъде приоритет във футбола. В интерес на феновете и играчите ние настояваме за отмяна на количеството участници в Световните първенства", заяви председателят на Борда на ЕСА Карл-Хайнц Румениге.
- ФИФА иска Китай на Мондиал 2030? Финансовите мотиви зад идеята за 64 отбора
- Президентът на Италианската футболна федерация потвърди преговори с Гуардиола
- Пиърс Морган: Гордея се с Англия, ще спечелим Евро
- Алехандро Домингес иска 64 отбора на Световното първенство през 2030 година
- Хавиер Тебас призова Джани Инфантино да напусне ФИФА след Мондиал 2026
- Страната на полузащитниците: Как Испания завладя света
- Хавиер Милей: Не съм се обидил на Меси, никой не отрича проблемите в Аржентина
- Зинедин Зидан официално пое националния отбор на Франция
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]