Инфантино с нов вариант за 48-те отбора на Световното
Президентът на ФИФА Джани Инфантино не се е отказал от намерението си да увеличи участниците във финалите на Световното първенство до 48 отбора. Швейцарецът желае промяната да започне от Мондиал 2026.
Идеята на Инфантино е във финалите да има 16 групи по три отбора, като завършилите на първо място да продължават на 1/8-финалите.
Президентът на ФИФА ще направи официално предложение за промените на Съвета на организацията, който ще се проведе в Цюрих на 9-10 януари следващата година.
- Александър Димитров: Исландия е във възход, Люксембург ни създаде много проблеми
- България научи програмата си за Лигата на нациите
- Жребият за Лигата на нациите
- Ясни са съперниците на България в Лигата на нациите
- Тухел удължи договора си с националния отбор на Англия до 2028 година
- Испански национал ще пропусне Мондиал 2026
- Моуриньо може да оглави националния отбор на Португалия
- От Федерацията на Мароко отрекоха за Реграги
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]