Англия изтърва победата срещу Испания

F.

Англия и Испания направиха зрелищен мач, завършвайки 2:2 в контрола, играна на препълнения "Уембли". Островитяните играха много силно в първите 60 минути и стигнаха до аванс от 2:0, който се запази до самия край, когато бе и драматичната развръзка.

В 8-та минута Варди се измъкна зад защитата и останал сам срещу вратаря Пепе Рейна успя да го преодолее. За ветерана не остана нищо друго, освен да го събори в наказателното поле. Адам Лалана превърна дузпата в гол за 1:0.

Самият Джейми Варди също стигна до гол, като това стана в 48-ата минута. Хендерсън центрира перфектно в наказателното поле и връхлитащият Варди с глава простреля Пепе Рейна за 2:0.

Гостите от Пиренеите тръгнаха напред и Яго Аспас (89) и Иско (96) измъкнаха иберийците. Трябва да се отбележи и положението в 56-та минута, когато първо Давид Силва се оказа сам срещу Том Хийтън и стреля, но стражът изби. При добавката Яго Аспас на празна врата не можа да уцели очертанията ѝ.