Хърватия и Турция с победи в своята група

F.

Хърватия записа домакинска победа с 2:0 над Исландия в мач от световните квалификации. В герой за своя тим се превърна Марсело Брозович, който наниза и двата гола в срещата.

В 15-ата минута той откри резултата, след като стреля от далечна дистанция и направи безпомощен стража на гостите. Вторият гол падна по идентичен начин, но това стана чак в добавеното време на редовното време. Иначе трябва да се отбележи, че в последната минута на двубоя Иван Перишич получи директен червен картон заради нарушение срещу Биркир Бярнасон.

В крайна сметка Хърватия излезе еднолично на първото място в група "I" и излезе от сянката именно на Исландия. В друг мач от група "I" Турция победи Косово с 2:0. Бурак Йълмаз откри резултата в 51-ата минута, а само 4 минути по-късно Волкан Сен увеличи преднината на турците, с което на практика и оформи крайния резултат.