Катар обърна Русия в мач с 4 дузпи (видео)

F.

Русия допусна нелеп обрат и загуби от Катар с 1:2 в доста интересен контролен мач, който ще се запомни с това, че имаше цели четири дузпи. Руснаците поведоха в Доха, след като стигнаха до ранен гол на Самедов, който бе точен от бялата точка. До нарушението се стигна, след като Муса спъна Комбаров в наказателното поле.

В 29-ата минута домакините получиха шанс да изравнят също от дузпа, след като Корея бе съборен в наказателното поле. Капитанът Ибрахим Маджид обаче стреля покрай лявата греда. В 35-ата минута домакините получиха право на втора дузпа за нарушение на Игор Акинфеев. Този път изпълнителят беше Буалем Хухи, който вкара за 1:1.

След почивката Катар стигна до пълния обрат с попадение на резервата Будиаф. Към края на двубоя Кокорин можеше да спаси Сборная от резила, но изпусна четвъртата дузпа в мача.