Инфантино: Мондиал от 40 или 48 отбора ще повиши качеството
Президентът на ФИФА Джани Инфантино коментира въпроса с увеличаването на броя на отборите във финалната част от Световното първенство по футбол.
"Съветът на ФИФА позитивно възприе самата идея по разширяване на броя на участниците на Световното. Имаме добър пример с УЕФА, която разшири Европейското до 24 отбора. През януари ще определим, дали отборите ще са 40 или 48", заяви Инфантино.
"Не мисля, че от това ще загуби качеството. Спомнете си на предишното първенство как Италия и Англия не излязоха от групите. Нивото на футбола расте, а ние трябва да помагаме на това. Ако увеличим отборите, тогава ще имаме плейофи още преди груповата фаза, а това ще увеличи конкуренцията", каза още президентът.
- Инфантино оправда високите цени за Мондиал 2026
- Реймс подкрепи Екитике след тежката контузия
- Инфантино: Иран трябва да участва на Мондиал 2026
- България приема Черна гора в контрола през юни
- Куанса: Ще се боря за място в състава на Англия за Мондиал 2026
- Конте отрече договорка със „Скуадра адзура“
- ФИФА обмисля вариант с баражи за Иран
- Маркевич е фаворит за селекционер на Украйна
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]