Изключиха Пеле от националния отбор
Както се очакваше, нападателят на националния отбор на Италия Грациано Пеле бе изваден от състава. Причината за това бе поведението на футболиста в мача с Испания снощи. Пеле се ядоса на старши-треньора на отбора Джампиеро Вентура за смяната си и отказа да подаде ръка на наставника. По-късно нападателят се извини и обеща да понесе последствията за невъздържаното си поведение.
"Старши-треньорът Джампиеро Вентура след съгласуване с Футболната федерация на Италия реши да изключи Грациано Пеле от отбора като наказание за неуважителното поведение в мача с Испания. Пеле няма да се готви за срещата с Македония. Играта за националния отбор предполага уважение към персонала, съотборниците и феновете. Днес Пеле ще се върне на разположение в своя клуб", се казва в изявление на Футболната федерация на Италия.
- България победи Индонезия и триумфира с трофей в Джакарта 6
- Дидие Дешан: Това вече преминава границите
- Матеуш Фернандеш: Брунo е моят пример в националния отбор
- Тухел притеснен за контузията на Мадуеке
- Под въпрос: Винисиус може да пропусне мача с Хърватия
- Франция победи Колумбия с 3:1 в контрола преди Мондиала
- Рууни: За Англия е важно Кейн да бъде здрав
- Почетино: Тази загуба ни отрезвява преди Мондиала
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]