Емери: Удовлетворен съм
Старши-треньорът на Севиля Унай Емери сподели мнение за победата с 3:1 над Ливърпул във финала на Лига Европа и спечелването на турнира за трети пореден път.
"Това е уникално чувство на удовлетворение. Сега може да се насладим на успеха, не забравяйки, че пред нас има още един финал. Успяхме добре да се подготвим за мача от психологическа гледна точка, ние разбирахме, че се добрахме до много важен стадий на турнира", заяви Емери.
"Ливърпул е отличен отбор, те почувстваха увереност след отбелязания гол, но същото се случи и с нас. Почувствахме прилив на сили, набрахме увереност, след като изравнихме резултата", добави испанецът.
"Лига Европа много ни даде. Казах, че трябва да се наслаждаваме на класирането си за финала, а победата в него ще ни даде два пъти повече радост. В решаващия момент се наложи да тръгнем напред, това е нашата привична игра", завърши Емери.
- Официално: Севиля привлече вратар на Реал Мадрид
- Официално обявените трансфери в Европа за 22 юли
- Севиля продава Акор Адамс на Венеция срещу над 16 милиона евро
- Севиля привлече 18-годишен талант от Гана
- Севиля привлече защитник на Хетафе с договор до 2030 година
- Бъдещето на стадиона на Севиля остава загадка след офертата на Серхио Рамос
- Серхио Рамос няма да купува Севиля
- Селта победи Севиля и си гарантира участие в Лига Европа
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]