Дортмунд с впечатляващ обрат в ЛЕ

F.

Од Гренланд допусна поражение с 3:4 от Борусия Дортмунд в първи мач от плейофите на Лига Европа. Срещата беше изключително драматична, като още до 22-ата минута скандинавците водеха с 3:0, но въпреки това допуснаха обрат.

След няколко секунди игра Самуелсон засече топката с глава, след прекрасно центриране на Зекнини и от шест метра не сгреши - 1:0. Гостите отговориха чрез греда на Кагава в 3-ата минута. В 20-ата минута Нордквеле мина като на парад през защитата на гостите и останал сам срещу вратаря от близка дистанция не сгреши, удвоявайки резултата.

в 22-ата минута резултатът стана класически след феноменален гол на Еспен Рууд от фаул от около 35 метра. В 28-ата минута Мхитарян също нацели греда. Шест минути след това Борусия все пак върна един гол чрез Обемеянг. Гюндоган отправи силен удар от 20 м, а стражът на домакините направи изпусна топката и с добавка габонецът бе точен.

В 47-ата минута Кагава намали изоставането на 2:3, след асистенция на Шмелцер. Последният отново даде голов пас в 76-ата минута, когато резултатът стана 3:3 с гол на Обемаянг. Пет минути преди края Мхитарян оформи крайния резултат, след пас на Кагава.