Феновете на Зенит обещаха на Ливърпул нова Кримска война (видео)
Обединеният сайт на привържениците на Зенит „Ландскрона", който стана известен в публичното пространство с радикалните си искания към клубното ръководство относно подбора на играчи, обяви, че се готви за предстоящата среща с английския Ливърпул в рамките на 16-финалите на Лига Европа. Двубоят е утре вечер от 19:00 часа българско време в Санкт Петербург и от „Ландскрона" се опитаха да повдигнат духа на своите футболисти със сюжети от Кримската война (1853-1856), която в крайна сметка руснаците губят.
„На 14 февруари посрещаме на нашия стадион Ливърпул. Както се подготвя отборът за мача, така и ние правим същото. Естествено, след толкова дълго прекъсване трябва да посрещнем противника въоръжени и на първо място - на трибуните. Няма да разкриваме нашите планове, но работата кипи.
За този двубой решихме припомним за една среща между руснаци и англичани. Тя се случи преди 159 години по време на Кримската война. На 25 октомври 1854 година, след внезапна атака, руските части превземат добре укрепена база на британските войски в Балаклава. Англичаните, за да запазят честта си, контраатакуват отчаяно руснаците.
И са напълно разбити. Към края на атаката „не остават повече британски войници, освен мъртвите и умиращите...". Британия помни това като "Атаката на леката кавалерия". В историята дори влиза фразата на английски командир, който минути преди гибелта им казва - "Нямаме избор освен да се подчиним".
На 14 февруари на позиция ще бъдат Зенит и феновете му. А срещу нашите играчи на терена ще се изправят най-добрите английски сили. Време е за нова победа - всичко зависи от нас. Напред, Зенит!", пишат руските запалянковците.
- Рой Кийн: Ливърпул са „лоши шампиони“
- Каръгър: Ливърпул изигра ужасен мач срещу Тотнъм
- Собослай призова Ливърпул да „се събуди“ след равенството с Тотнъм
- Слот разбира разочарованието на феновете на Ливърпул
- Тудор e доволен от духа на Тотнъм след равенството с Ливърпул
- Ливърпул е фаворит за таланта на РБ Лайпциг Ян Диоманде
- Пол Мърсън: Бъдещето на Арне Слот в Ливърпул зависи от ШЛ
- Тотнъм измъкна точка от Ливърпул в последната минута
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]