Бенфика ступа Зенит и продължава напред (видео)

Бенфика победи Зенит с 2:0 в среща от осминафиналите в Шампионската лига. В първата среща руснаците спечелиха с 3:2, но днес нямаха късмет и логично португалците ще играят в следващата фаза на турнира с общ резултата - 4:3.

Срещата започна, а Бенфика имаше инициативата, но трудно стигаше до удари по посока вратата на Вячеслав Малафеев. След четвърт час Бруно Сезар стреля опасно към рускатата врата, но без резултат. Малко по-късно Макси Перейра шутира в аут, за жалост на неговите съотборници.

В края на първата част Роман Широков бе близо до попадение за гостите и той не сполучи при завършващия удар. Бенфика откриха резултата в добавеното време на първото полувреме. Тогава Аксел Витцел стреля, но Малафеев парира удар на белгиеца, но той с пета отклони подаде към Макси Перейра, който вкара за 1:0. През втората част Родриго бе близо до това да покачи на 2:0, но се размина с кълбото.

В крайна сметка второто попадение падна в края на срещата, а негов автор бе Нелсън Оливейра.