Шалке стигна до равенство срещу Виктория Пилзен

Шалке успя да завърши наравно 1:1 при гостуването си на Виктория Пилзен в първи мач в 1/16-финален двубой от Лига Европа. Домакините бяха много близо до това да спечелят срещата, но в крайна сметка немците стигнаха до така желания гол на чужд терен.

В 9-ата минута Хунтелаар опита удар, но вратарят Чех изби в корнер. След това обаче германският отбор затъна в посредственост. След тази атака "кралскосините" рядкостигаха до интересни положения. В 22-ата минута чехите поведоха след късо изпълнение на корнер, когато Хорват центрира към Дерида, който с красиво воле прати топката в горния ъгъл на вратаря за 1:0.

Шалке натисна в началото на второто полувреме, но Матип и Хунтелаар пропуснаха от добри позиции. Германците продължиха с безидейни атаки, но противно на логиката стигнаха до равенство. В 75-ата минута Фарфан прокара топката към голлинията, но тя се отби в краката на Марика, а оттам Хунтелаар веднаха я прати в мрежата, оформяйки крайното 1:1.