Шалке с класическа победа, Вальо Илиев и Стяуа продължават напред в ЛЕ

Шалке 04 победи като гост Макаби Хайфа с класическото 3:0 и спечели убедително група "J" в Лига Европа, с актив от 14 точки. Немците поведоха още в 7-ата минута на среща след автогола на Булият. Двайсетина минути преди края Хилдебранд спаси дузпа на Катан и резултатът остана 1:0.

Пет минути преди края на срещата Марика вкара за 2:0 и по този начин осигури успеха на Шалке. В последната минута на мача Вийгел вкара трети гол за германците и по този начин оформи крайния резултат.  Макаби напуска турнира с общо 6 точки на своята сметка.

В другия мач от групата Стяуа удари АЕК Ларнака с 3:1 и румънците продължават напред в турнира. Цял мач за гостите записа българският национален защитник Валентин Илиев, който си изкара жълт картон в края на първата част.

Стяуа поведе с гол от дузпа на Русеску в 56-ата минута. Само пет минути по-късно Горка Пинтадо изравни - 1:1. Два гола на Николич (70-ата и 85-ата минута) довършиха гостите. Стяуа събра общо 8 точки и продължава напред в турнира.