Брюж обърна Марибор от 3:0 до 3:4, Брага също с победа

Брюж сътвори феноменален обрат при гостуването си на словенския Марибор. Белгийците взеха трите точки след успех с 4:3, въпреки че до 74-ата минута резултатът бе класически - 3:0 за домакините.

Ддва гола на Далибор Волаш в 11-ата и 68-ата минута и автогол на Донк между тях дадоха стабилен аванс на домакинте. Набил Дирар даде началото на обрата с попадения в 74-ата и 77-ата минута. Джоузеф Акпала изравни в 82-ата минута, Райън Донк напълно шокира зрителите на "Лютски" с попадение с глава за крайното 3:4 в последната 90-ата минута.

С успеха си белгийският тим оглави класирането в група "Н" с десет точки, колкото има и финалистът от миналия сезон Брага. Марибор остава последен само с една точка до момента.

В друга среща от групата Спортинг Брага направи много важна крачка по пътя си към елиминационната фаза на Лига Европа. Брага спечели с минималното 1:0 мача си с Бирмингам. В 11-ата минута Жигич изпусна дузпа за англичаните. Уго Виана в 51-ата минута вкара единственото попадение в срещата.