Фиорентина оцеля след драма в продълженията срещу Ягелония
Фиорентина пропиля аванс от 3:0 след първия мач и допусна хеттрик от Бартош Мазурек, но все пак се класира за осминафиналите на Лига на конференциите след победа с общ резултат 5:4 срещу Ягелония Бялисток след продължения.
"Виолетовите“ бяха в отлична форма и спечелиха първия двубой в Полша с 3:0, но реваншът на "Артемио Франки“ се превърна в кошмар.
Ягелония откри резултата чрез Мазурек, който комбинира с Афимико Пулулу, а преди почивката намали общия резултат само на гол разлика след рикошет. В началото на второто полувреме Мазурек оформи хеттрика си, възползвайки се от грешка в защитата и изравни общия резултат.
Фиорентина получи още лоши новини, след като вратарят Лука Лецерини се контузи и бе заменен от Давид де Хеа.
В продълженията италианците все пак намериха сили да обърнат развоя. Николо Фаджоли се възползва от хаотична ситуация след излизане на вратаря и прехвърли в празната мрежа. Малко по-късно удар на Мойс Кийн се отклони от съотборник и след това от Тарас Романчук, който си отбеляза автогол.
Драмата не приключи – Давид де Хеа допусна груба грешка при далечен удар на Хесус Имаз, но Фиорентина удържа аванса си. В самия край Бернардо Витал от гостите бе изгонен с втори жълт картон заради обиди към съдията.
Така Фиорентина продължава към осминафиналите, където ще срещне Страсбург или Ракув Ченстохова.
- Анонс на 32-ри кръг на Серия А
- Кристъл Палас разгроми Фиорентина и е с единия крак на полуфинал
- Фиорентина измъкна ценна победа над Верона в битката за оцеляване (видео)
- Анонс на 31-ви кръг на Серия А - срещите в недел и понеделник
- Анонс на 31-ви кръг на Серия А - срещите в събота
- Анонс на 30-ти кръг на Серия А – срещите в неделя
- Фиорентина – Интер: Лидерът преследва титлата във Флоренция
- Анонс на 30-ти кръг на Серия А – срещите в петък и събота
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]