Казахстан подаде заявка за домакинство на финала на Лигата на конференциите през 2028 г.
Казахстан е подал заявка за домакинство на финала на европейската Лига на конференциите през 2028 и 2029 г. Стадионите в Астана и Алмати се разглеждат като места за провеждане, но само една арена ще бъде включена в окончателната заявка, според официалния уебсайт на УЕФА .
Съюзът на европейските футболни асоциации (УЕФА) обяви, че е получил заявления за интерес от 15 национални асоциации за домакинство на финалите на Шампионска лига, Лига Европа, Лигата на конференциите и Шампионска лига за жени през 2028 и 2029 година.
Франция (Лил, Стад Пиер Мороа), Унгария (Будапеща, Пушкаш Арена), Италия (Торино, стадион "Ювентус“) и Полша (Гданск, Арена Гданск) също се борят за домакинство на финалите на Лигата на конференциите на УЕФА през 2028 и 2029 г. Финландия (Хелзинки, Олимпийски стадион) също иска да бъде домакин на финала през 2029 г.
- Гасперини: Рома показа най-доброто и най-лошото си при отпадането от Болоня
- Гласнер доволен: Палас продължава европейската си приказка
- Ясни са четвъртфиналните двойки в Лига Европа
- Определиха се четвъртфиналистите в Лигата на конференциите
- Резултати от Лигата на конференциите: 1/4-финалистите вече са ясни
- Резултати от мачовете в Лига Европа 2025/2026 на 19 март
- Болоня сломи Рома в голов трилър и ще срещне Астън Вила
- Астън Вила отново победи Лил и е на четвъртфинал в Лига Европа
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]