Треньорът на ХИК: Трябваше да се защитаваме много срещу Арда
Старши-треньорът на ХИК Мика Нуутинен коментира нулевото равенство с Арда от втория квалификационен кръг на турнира на УЕФА Лига на Конференциите.
"Оспорван мач в екстремни условия. Жегата много повлия на интензивността на играта. Доста съм доволен от резултата, но всичко е отворено към тебе, когато играеш у дома. Трябваше да се защитаваме много, а противникът беше силен на моменти, но съм доволен от това как се отбранявахме и противодействахме в тези моменти.
Трябваше да можем да създадем по-голяма заплаха за тяхната врата. Имахме моменти, в които успявахме да преминем през халфовата линия на противника, но не успяхме да създадем истински голови положения. Като цяло обаче съм доволен от представянето и резултата", заяви Нуутинен.
В понеделник ХИК ще играе в местното първенство градско дерби срещу новака във Вейкауслигата – Гнистан, а три дни по-късно ще приеме и Арда в реванша. Ден по-рано – в неделя (27-и юли) кърджалийци ще приемат Локомотив (София) във 2-ия кръг от efbet Лига.
- Халф на Лудогорец е първи сред голмайсторите в Лига Европа
- Хьогмо: Три гола срещу ПАОК е доста добре
- Десподов: И двата отбора ще продължат напред
- Митов спаси дузпа, но това не бе достатъчно за Абърдийн в ЛК
- Добра серия за Рома, победи и за Астън Вила и Лион в ЛЕ
- Фиорентина с трудна победа над Динамо Киев
- Зрелищно реми между Лудогорец и ПАОК, Десподов над всички
- Киву: Равенството бе правилният резултат
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]