Мареска: Победата е за феновете
Мениджърът на Челси Енцо Мареска коментира победата на отбора във финала на Лигата на Конференциите срещу Бетис (4:1).
"Много съм горд и щастлив по много причини. Лично аз съм доволен, но феновете също го заслужават - те чакаха това от няколко години, така че победата е за тях.
Клубът инвестира много пари през последните две-три години и сега всички чакат резултатите. Надявам се това да бъде отправна точка. От днес, от този сезон, ще започнем да градим нещо важно.
Много съм щастлив. Бях малко разочарован през първото полувреме - мисля, че подходихме неправилно към мача. Също така, струва ми се, че отборът се отпусна твърде много след победата в мача срещу Нотингам Форест - чакаха цял сезон да стигнат до Шампионска лига и когато това се случи, имаше емоционално освобождаване. Така че през първото полувреме страдахме малко, но през второто започнахме да играем много по-добре – и сега сме много щастливи“, заяви Мареска.
В края на сезона във Висшата лига Челси зае четвърто място в класирането и ще играе в Шампионска лига през следващия сезон.
- Официално обявените трансфери в Европа за 25 юли
- Челси готви оферта за младата звезда на Байер Керим-Сем Алайбегович
- Официално обявените трансфери в Европа за 23 юли
- Астън Вила взе Алехандро Гарначо под наем от Челси
- Пиърс Морган се подигра на Челси след думите на Морган Роджърс
- Челси е близо до трансфера на Максанс Лакроа
- Официално обявените трансфери в Европа за 22 юли
- Борнемут отхвърли оферта на Челси за Алекс Скот
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]