Валверде: Надяваме се да наваксаме пасива след тази загуба
Старши -треньорът на Атлетик Билбао Ернесто Валверде коментира загубата с 2:1 от Рома в първи мач от осминафиналите на Лига Европа.
"Имаше страхотна атмосфера и Рома е страхотен отбор, но реферът беше много небрежен да раздаде толкова картони. Реваншът? Ние сме силни у дома и се надявам да има половината от атмосферата, която видяхме на Олимпико. Изключителна атмосфера, много вълнуващо", каза Валверде пред репортери след мача.
"Не искам да говоря за рефера. Твърде рано започнахме да получаваме жълти картони. Нямам какво да добавя.
Надяваме се да успеем да наваксаме пасива след тази загуба. Рома има Довбик, Дибала, Суле, играчи, които могат да решат всеки мач, но ние играем реванша у дома и се надяваме да спечелим там.
Когато поведохме в резултата, те натискаха непрекъснато. Имахме доста контрол върху играта, с изключение на последните минути, когато останахме с човек по-малко. Никога няма подходящ момент да се допусне гол", каза още Валверде.
- Дибала влезе в историята на Серия А
- Дибала с гол и асистенция за победата на Рома
- Рома обяви трансфера на Мален
- Рома обяви трансфера на 18-годишен нападател
- Рома съгласува трансфера на Мален
- Торино отстрани Рома в Купата на Италия
- Рома е близо до трансфер на нападател на Марсилия
- Рома загуби Довбик за два месеца
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]