АПОЕЛ с Георги Костадинов не успя да се класира директно за осминафиналите
Отборът на АПОЕЛ (Кипър) с Георги Костадинов в състава си завърши наравно 1:1 у дома срещу Астана (Казахстан) и не успя да се класира директно за осминафиналите в третия по сила европейски клубен турнир Лига на конференциите. Кипърците останаха на 11-о място с 11 точки и ще преминат през допълнителен плейоф за място сред осминафиналистите.
Според новия формат на турнира първите осем се класират директно, а отборите от 9-о до 24-о място играят баражи за допълване на осминафиналите.
Българският национал Георги Костадинов започна като титуляр и получи жълт картон през първата част, а в 61-а минута отстъпи мястото си на терена на Янис Сациас. Любопитно е, че влезлият на мястото на българина си изкара два бързи жълти картона и в 70-а минута изравни численото равенство на терена, след като пет минути преди това Ебонг от Астана бе изгонен от терена с червен картон.
Анастасиос Донис изведе АПОЕЛ в 56-а минута, а за Астана, чийто помощник треньор е българинът Саид Ибраимов, изравни литовецът Кипрас Кажуколовас в 64-а минута.
- Лудогорец допусна тежка загуба от Апоел Тел Авив и ще гони обрат в Разград
- ЦСКА устоя на Карабах в Азербайджан и остави всичко за реванша
- Георги Русев: Липсва ни само голът, вярвам, че ще се справим в реванша
- Петър Маринов: Показахме, че можем да отстраним Спартак Търнава
- Алвеша: Заслужавахме победата, но всичко ще се реши в реванша
- Томас Райс: Лудогорец е готов за Апоел, целта ни е място в основната фаза
- ЦСКА 1948 не успя да пречупи Спартак Търнава, всичко ще се решава в София
- Лудогорец пуска билетите за реванша с Апоел Тел Авив