Славия Прага постигна целта си в Разград

F.

Лудогорец инкасира с поражение в първия си мач от основната фаза на Лига Европа. Разградчани загубиха у дома с 0:2 срещу Славия Прага.

В 37-ата минута Славия откри резултата. Юрашек бе забравен от защитата на домакините и получи топката в наказателното поле. Въпреки грешката "орлите" имаха достатъчно време да блокират играча на гостите, но не го направиха и от малък ъгъл със силен удар Падт бе пронизан.

Гостите нанесоха своя втори решителен удар в 65-ата минута. Играчите от Прага организираха хубава атака, като Ел Хаджи Диуф се озова очи в очи със стража на домакините. Неговият удар бе спасен от Падт. При последвалия корнер обаче чешкият тим вкара втори гол, като голмайстор бе Моймир Хитил, който се разписа за крайното 0:2.