Челси загуби от Сервет, но продължава напред

Челси претърпя поражение с 2:1 от Сервет, но все пак се класира за Лигата на Kонференциите.

Във връзка с победата с 6:2 над Уулвърхемптън през уикенда, имаше осем промени в стартовия състав на сините. Останаха само Енцо Фернандес, Нони Мадуеке и Михаил Мудрик.

Двубоят в Швейцария започна с Мудрик, който бе фаулиран в наказателното поле, а Кристофър Нкунку реализира уверено отсъдената дузпа - 0:1.

Челси имаше инициативата, но Сервет не се отказа от опитите да върне. В 32-ата минута домакините успяха да направят контраатака, в края на която Жереми Гийемин навлезе в наказателното поле, вдясно от центъра, и насочи топката покрай Филип Йоргенсен - 1:1.

Челси пропусна няколко шанса преди почивката да поведе отново, но Сервет не успя да превърне ентусиазма им във втори гол.

През втората част и двата отбора играха предпазливо. Това продължи до 72-ата минута, когато след центриране от фланга Енцо Кривели стреля в близкия ъгъл на вратата на Йоргенсен - 2:1.

Сервет почувства, че тази конфронтация все още може да бъде спасена и хвърли всичките си сили напред. Челси имаше пространство за противодействие, но голът на Никълъс Джаксън беше отменен поради засада, а ударът на резервата Коул Палмър срещна гредата.

Въпреки двуострия край, повече голове не паднаха. Челси загуби един мач, но стана победител в конфронтацията.

Сервет (Швейцария) – Челси (Англия) – 2:1 (1:1) общ резултат – 2:3

Голове: Гиймен 32, Кривели 72 - Нкунку 14 (пен).

Челси: Йоргенсен, Дисаси, Адарабиойо, Бадиашиле, Вейга, Фернандес (Кайседо 63), Дюсбъри-Хол, Мадуеке (Джордж 62), Нкунку, Мудрик (Палмър 74), Гиу (Джаксън 63).