Изхвърлиха Олимпиакос Волос от евротурнирите
Отборът на Олимпиакос Волос бе изхвърлен от европейските клубни турнири за срок от три години, като санкцията може да бъде удължена до пет години, съобщи официалният сайт на УЕФА. Наказанието на гръцкия тим идва ден, след като Апелационния съд на южната ни съседка отмени наложеното по-рано решение на Футболната асоциация на Гърция да изхвърли отбора във втора дивизия за предполагаемо участие в уговорени мачове от първенството на страната.
Решението на чиновниците на УЕФА обаче е било взето на среща късно в сряда. От гръцкия клуб имат срок до понеделник, 15 август, за да обжалват наказанието, което може да бъде и увеличено.
От Европейската футболна централа съобщават също така, че ще определят по служебен път кой да бъде противник на френския Пари Сен Жермен в плейофния кръг на Лига Европа. Французите трябваше да се изправят срещу Олимпиакос на 18 и 25-ти август.
- Жребият за елиминационната фаза в Лигата на конференциите
- Италиански сблъсък на 1/8-финалите в Лига Европа
- Вердон: Не можем да играем само едно полувреме
- Хьогмо: Това, което взимаме с нас, е добрият опит
- Италиано: Болоня направи достатъчно
- Фиорентина „трябва да научи този урок“, предупреждават Кийн и Фабиан
- Виноли: Фиорентина допусна голяма грешка
- Ясни са осминафиналните двойки в Лига Европа
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]