Астън Вила пусна жалба срещу Легия
Ръководството на Астън Вила реши да се обърне към УЕФА с жалба срещу полския Легия и неговите фенове, които инициираха сбиване със служителите на реда в Бирмингам преди последния мач на отборите в Лигата на Конференциите (1:1).
Астън Вила може да потвърди, че е подала официална жалба до УЕФА относно поведението на ФК Легия и техните фенове преди вчерашния мач от Лигата на конференциите на Вила Парк.
Четирима полицаи бяха ранени, а 46 фенове на Легия бяха арестувани след безпрецедентно насилие от полски фенове пред стадиона.
Астън Вила ще отправи допълнителни запитвания до УЕФА, за да гарантира, че други клубове и полицейски сили в цяла Европа не са подложени на подобни сериозни рискове за тяхната безопасност от Легия Варшава“, се казва в изявление на клуба от Бирмингам на официалния му уебсайт.
- Мартинес иска трансфер в Ювентус
- Морган Роджърс запази спокойствие въпреки интереса от европейските грандове
- Емил Хески: Морган Роджърс е готов за трансфер в Арсенал
- Ювентус е уверен, че ще привлече Емилиано Мартинес
- Байерн се включи в битката за Морган Роджърс
- Арсенал набеляза Гибс-Уайт като алтернатива на Роджърс
- Роджърс е готов за следващата крачка, Астън Вила иска 100 милиона паунда
- Астън Вила няма намерение да се разделя с Морган Роджърс
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]