УЕФА може да лиши Барса от евротурнири
Испанският адвокат Хорхе Вакеро , който е специалист по спортно право, посочи, че Барселона може да понесе санкции от УЕФА за заподозрени подкупи на съдии. Становището на адвоката съобщава Onda Cero.
В съответствие с един от параграфите на правилата на УЕФА, ако организацията счита, че даден клуб е участвал пряко или непряко в каквато и да е дейност, целяща да повлияе на резултата от мач в националното първенство или в международно състезание, тогава този отбор може да бъдат изключен от европейската конкуренция.
Така, ако се установи вината на Барселона, то УЕФА може да не допусне каталунците до участие в следващата Шампионска лига.
Припомняме, че Барселона бе обвинена в прехвърляне на средства на бивш член на съдийската комисия на Испания, за да повлияе на спортните резултати.
- Барселона пречупи Еспаньол и направи решителна крачка към титлата (видео)
- Барса предлага нов договор на Лева при по-ниска заплата
- Ямал получил леко разтежение, но ще е на линия за дербито с Еспаньол
- Вечната война
- Бастони не желае да напуска Интер, въпреки интереса на Барса
- Барса ще спечели каталунското дерби
- Арбелоа: Реал ще се бори до край за титлата в Ла Лига
- В Интер се усмихнали на оценката на Барса за Бастони
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]