Арсенал започна с победа в Лига Европа (видео)

Арсенал започна кампанията си в груповата фаза на Лига Европа с победа с 2:1  като гост над Цюрих благодарение на гол и асистенция на своя 19-годишен дебютант Маркиньос.

"Артилеристите“ потвърдиха значителното си превъзходство в класа още в 16-та минута. Еди Нкетия влезе в ролята на двигател на контраатаката, направи пробив по левия фланг от собствената си половина на терена, а след това завърши с пас към центъра при удар на Маркиньос - 0:1.

Арсенал превъзхождаше съперника, а Мат Търнър нямаше никаква работа, но Нкетия повали съперника в наказателното си поле в 43-ата минута и Мирлинд Криезиу реализира отсъдената дузпа, за да направи 1:1.

През втората част гостите продължиха да атакуват и в 62-ата минута отново поведоха. Маркиньос центрира към далечната греда на Нкетия, а той с глава намери пролука между вратаря и близката греда за 2:1, с което компенсира вината си за дузпата.

"Артилеристите" можеха да вкарат и трети гол, но резултатът не се промени. След седмица тимът на Микел Артета очаква ПСВ.

Цюрих (Швейцария) - Арсенал (Англия) - 0:0 (0:0)

Голове: Маркиньос 16, Нкетия 62 - Криезиу 44 (пен)

Арсенал: Търнър, Томиясу, Холдинг, Габриел, Маркиньос (Сака 69), Локонга, Джака, Тиърни (Зинченко 69), Виейра (Едегор 69), Мартинели, Нкетия (Жезуш 78).