Гол на Ярмоленко изпрати Уест Хем в 1/4-финалите (видео)

Уест Хем се класира за четвъртфиналите на Лига Европа, след като победи с 2:0 Севиля на "Лондон Стейдиъм" след продължения.

Преди седмица испанците спечелиха с 1:0 на "Рамон Санчес Писхуан", но тази вечер гол на Томаш Соучек в 39-ата минута заличи пасива им. Този резултат се запази до края на редовното време и така се стигна до продължения. В тях "чуковете" показаха по-добра физическа издръжливост и бяха възнаградени в 112-ата минута, когато Форналс стреля от границата на наказателното поле към далечния ъгъл. Буну изби, но Андрий Ярмоленко направи добавка отблизо. Това бе втори гол на украинеца във втори пореден мач на Уест Хем.

Жребият за четвъртфиналите и полуфиналите на Лига Европа ще се проведе на 18 март в Дома на европейския футбол в Нион.