Джерард отпадна от групата на Ливърпул за мача срещу Утрехт
Испанският нападател на Ливърпул Фернандо Торес отпътува с отбора за Холандия където „мърсисайдци" излизат в четвъртък вечер срещу Утрехт в мач от 2 кръг на груповата фаза на Лига Европа. Капитанът на отбора Стивън Джерард и защитника Даниел Агер обаче останаха у дома си, съобщава новината Sky Sports.
Срещу своя бивш отбор ще излезе и Каут, но заради травми отпадат Кончески и Аурелио. Мениджърът Рой Ходжсън реши да даде почивка на Джерард преди неделния мач срещу Блекпул, докато изключването на Агер от групата не бива да ни учудва, в предвид проблемите на Ливърпул в отбрана. Най вероятно на негово място ще играе Мартин Кели, който се представи добре срещу Трабзонспор.
От основния състав за Холандия излетяха също така Карагър, Коул, Мейрелеш и Рейна. Futbol TV напомня, че това е едва пети път в последната една година, когато Торес е включен при гостуване на своя отбор в мач от евротурнирите и за първи път от четвъртфинала срещу Бенфика през април.
- Ливърпул следи ситуацията с Винисиус Жуниор за свободен трансфер през 2027 година
- Дарвин Нунес може сензационно да продължи кариерата си в МЛС
- Ливърпул остава единственият сериозен кандидат за Брадли Баркола
- Консорциум с участието на Джеф Безос планира мащабна инвестиция в Ливърпул
- Ливърпул се включи в битката за Магнес Аклиуш
- Андони Ираола: Ливърпул има нужда от ново крило и още няколко попълнения
- Fenway Sports Group преговаря за продажба на миноритарен дял от Ливърпул
- Ливърпул назначи Алехандро Росален за треньор на вратарите
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]