Ливърпул би Стяуа на Анфийлд

Т. Михайлов

Ливърпул започна с победа с 4:1 над Стяуа участието си в Лига Европа. Българският футболист на румънците Станислав Ангелов игра до 50-ата минута, когато бе заменен. Рой Ходжъсн заложи предимно на футболисти, които по-рядко попадат сред титулярите, но и това не попречи на мърсисайдци.

Още в 30-ата секунда Ливърпул поведе с гол на Джо Коул, който отбеляза с красив удар след груба грешка на защитата на румънците. В 13-ата минута обаче Танасе изравни. Малко по-късно отново той имаше шанс да даде аванс на гостите но пропусна изгодно положение.

В 56-ата минута Н’Гог вкара втори гол за англичаните, намирайки мрежата след пресилена дузпа, отсъдена за фаул срещу Кириякос. В края Стяуа се хвърли на щурм и Лейва се възползва като със страхотен удар направи 3:1. В продължението Н’Гог оформи крайното 4:1.