Джерард: Лига Европа не е приоритетна за нас, но е важно да вземем трофея
Коментирайки резултатите от жребия за груповата фаза на Лига Европа, определяйки за съперник на Ливърпул отборите на Наполи, Стяуа и Уетрехт, капитана на „мърсисайдци" Стивън Джерард заяви, че той и партньорите му ще се опитат да вложат всичко във втория по значимост клубен турнир в Европа и ще се опитат да завоюват първия от четири години насам трофей, съобщава официалния сайт на Ливърпул.
„Ние сме в много силна група и аз с нетърпение очаквам кога ще започнем да играем. Не се и съмнявам, че журналистите вече са ни поставили сред фаворитите, защото имаме богат опит в Шампионската лига и в Лига Европа от миналата година. Уверен съм, че ще излезем от групата, но това ще бъде много трудно. Съдбата ни изпрати сериозни съперници", заяви Джерард.
„Не мисля, че Лига Европа ще бъде основен приоритет за нас. Всички знаят, че за нас най-голямо значение има какво място ще заемем в края на сезона. Но ето, че това е още един важен турнир. Ние не сме печелили трофеи вече четири години, така че е важно добре да се представим в съревнованието и да се отблагодарим на феновете с едно участие на финал", завършва капитана на Ливърпул.
- Ван Дайк отправи предупреждение към Салах
- Саудитската лига е готова да финансира трансфера на Салах
- Вирц: Трябваше да бъдем търпеливи
- Ливърпул ще се справи в Лийдс
- Автогол спаси Ливърпул от Съндърланд
- Ливърпул е избрал четири алтернативи, ако Ман Сити открадне Семеньо
- Ливърпул се интересува от Камавинга
- Слот обясни защо е оставил Салах на пейката срещу Уест Хем
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]