Холандец ще ръководи финала в Лига Европа
УЕФА назначи съдийската бригада, която ще обслужва финалния мач от Лига Европа между Олимпик Марсилия и Атлетико Мадрид. Главен съдия на срещата е холандският рефер Бьорн Куйперс.
Както съобщава официалният сайт на УЕФА, на съдията ще помагат сънародниците му Сандер ван Рукел и Ервин Зейнстра. Четвърти съдия ще е полякът Шимон Марчиняк, а зад вратите ще застанат холандците Дани Макели и Паулис ван Букел. Резервен рефер е Марио Дикс.
За Куйперс това ще е втори финал в Лига Европа, след като през 2013 година той ръководеше Челси - Бенфика.
Мачът между Олимпик Марсилия и Атлетико ще се проведе на 16 май в Лион. Началото на срещата е от 21:45 часа българско време.
- Марсилия обърна Лион с два късни гола на Обамеянг и донесе първа победа на Бейе
- Лил измъкна драматична победа, Брест излъга Мец
- Анонс на 24-ти кръг на Лига 1 – срещите в неделя
- Марсилия се изнася в Марбея след кризата в Лига 1
- Нант с първа домакинска победа от август, Ница и Лориен сътвориха шоу
- Анонс на 23-ти кръг на Лига 1 – срещите в събота
- Новият треньор на Марсилия започна със загуба
- Хабуб Бейе: Трябва да постигаме резултати с Марсилия
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]