Моуриньо: В света има много поети, но пoетите рядко печелят трофеи
Мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо сподели впечатленията си от победата с 2:0 над Аякс във финален мач от Лига Европа.
"Завърши много тежък сезон, но той се получи много добър. Ние предпочетохме да достигнем Шампионска лига по този начин, а не да се опитваме да завършим четвърти, трети или втори във Висшата лига. Имахме цел, ние се върнахме в Шампионска лига, спечелвайки трофей. Важен трофей. Сега клубът има всички трофеи в световния футбол. Ние се борехме за това от самото начало. Ние винаги сме мислели, че можем да спечелим Лига Европа. Сега сме доволни от себе си. Играхме разумно и рационално, Юнайтед бе много по-силен от съперника. Във футбола има много поети, но поетите рядко печелят трофеи. Знаехме в какво именно имаме преимущество, а използвахме слабостите на съперника", заяви Моуриньо.
- Ал-Хилал влиза в битката за Илиман Ндиайе и поставя Манчестър Юнайтед под напрежение
- Ювентус има резервен вариант при провал за Коло Муани
- Ман Юнайтед със смел задкулисен план по отношение на Ливърпул и Ман Сити
- Ман Юнайтед проучва възможността да използва Рашфорд в сделка за размяна на полузащитник
- Ман Юнайтед планира трансфер на високо ценена бразилска сензация
- Санчо може да продължи кариерата си в катарския Ал-Раян
- Борнемут поиска над 80 милиона евро от Манчестър Юнайтед за Алекс Скот
- Ювентус проявява интерес към капитана на Манчестър Юнайтед Бруно Фернандеш
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]